28. prosince 2021

ČEZ ESCO získá spojením s firmou CAPEXUS zakázky v kancelářských budovách

ČEZ ESCO získá spojením s firmou CAPEXUS zakázky v kancelářských budovách

Společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na služby související s dekarbonizací a snižováním klimatické stopy pro průmysl a města, dokončila akvizici společnosti CAPEXUS. Díky tomuto spojení získá zakázky především v kancelářských budovách. CAPEXUS bude spolupracovat zejména s firmami AZ Klima a Hormen, které jsou dceřinými společnostmi ČEZ ESCO.

V souvislosti s tlakem na dekarbonizaci a na energeticky šetrný provoz komerčních budov se na realitním trhu očekává velká poptávka po moderních a funkčních revitalizacích. Spolupráce se společností CAPEXUS umožní oslovit nové zákazníky na realitním trhu, a to zejména investory do kancelářských prostor a samotné nájemníky. 

Spojení obou firem už bylo schváleno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. "V budovách probíhá stejná revoluce, která proběhla například v automobilech. Stávají se z nich sofistikovaná chytrá zařízení, kde se klade velký důraz na kvalitu ovzduší, osvětlení nebo správné nastavení teploty. Stále se také zpřísňují pravidla pro jejich energetickou účinnost a klimatickou stopu. Capexus posílí náš klastr Energetika budov a rozšíří naše portfolio o zakázky v kancelářských budovách. Spolupracovat bude Capexus zejména s našimi dceřinými firmami AZ Klima a Hormen," řekl Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO, která současně zaměstnává asi 2000 lidí.

Klíčovým sektorem ČEZ ESCO je kromě průmyslových zakázek, fotovoltaiky a kogenerace také technické zabezpečení budov. Působí v něm zejména dceřiné firmy AZ Klima, Domat Control System, Enesa, Hormen, Kart nebo Air Plus. 

O firmě CAPEXUS

CAPEXUS je jednou z předních českých firem zabývajících se návrhem, projektováním a realizací moderních a energeticky úsporných kancelářských prostor, stejně jako revitalizací starších budov s komerčním využitím. 

V současnosti tvoří firmu více než stočlenný tým a stejně jako ČEZ ESCO působí na českém i slovenském trhu. Během deseti let existence proměnil Capexus pracovní prostředí ve více než 400 firmách, jako jsou například Avast, Jan Becher Pernod Ricard, DHL, T-Mobile, Siemens, UniCredit Bank nebo Vodafone.

Daniel Matula a Karel Konečný, jednatelé společnosti CAPEXUS

Výhodou společnosti CAPEXUS pro realizaci komplexních projektů je vlastní architektonické a projekční studio, včetně specialistů na moderní BIM projektování. CAPEXUS realizuje zakázky ve formě Design & Build, tedy od prvotního návrhu a prováděcího projektu až po realizaci. To je metoda, která v rámci celého stavebního procesu výrazně klientům šetří čas. Projektování metodou BIM i Design & Build využívají i dceřiné firmy ČEZ ESCO.

"Některé dceřiné firmy ČEZ ESCO jsme na trhu už potkávali a vzájemnou spoluprací se obě strany dostanou k dalším klientům i zajímavým zakázkám. Velkou příležitostí jsou do budoucna energeticky šetrné budovy v návaznosti na nejnovější trendy udržitelných technologií v budovách," řekl vedoucí partner společnosti CAPEXUS Daniel Matula.

Autor: Eliška Koňařová