11. srpna 2022

Coworkingová centra vhodná pro maminky na mateřské dovolené

Coworkingová centra vhodná pro maminky na mateřské dovolené

Coworkingová centra nabírají na popularitě. Ne každý, kdo by chtěl, je však dosud skutečně mohl využívat. Týká se to například maminek nejmenších děti, protože skloubit práci a mateřskou dovolenou není zrovna snadné. I na tuto cílovou skupinu však “coworkingy” začaly v poslední době myslet a snaží se jim svou nabídkou návrat do pracovního procesu ulehčit.

Mnoho maminek i v průběhu mateřské dovolené musí nebo chce pracovat. Jenže denní režim malých “plenkonošů” je často nevyzpytatelný, takže se mnoha maminkám chvíle klidu a soustředění, které mohou věnovat práci, obtížně plánuji. Chůvu si nemůže dovolit každý, takže co teď? Zamiřte do coworkingového centra. S jejich rozmachem přibývají i ta, kde vám během práce dítě pohlídají. A nejsou pouze v Praze.

Rodinné a komunitní centrum JAHODA, Praha 2

Zde nabízejí coworking včetně hlídání dětí, tuto službu je však třeba objednat k místu zvlášť. Součástí centra je kromě herny pro děti i kavárna. Dá se sem snadno dojít pěšky z Karlova náměstí, nejbližší zastávkou hromadné dopravy je pak tramvajová zastávka Botanická zahrada.

Komunitní centrum Hrubého, Praha 8

Každé pondělí od 14:00 do 18:00 je zde přímo v prostorách herny 8 míst u stolu. Dítě tak můžete mít pod neustálým dohledem. Pokud ale zvládne potomek pobyt v herně bez vás, je možné využít i dvě další místa u stolu mimo hernu. Hlídací tety mají možnost trávit čas s dětmi venku na dvorku, který je součástí centra a je na něho zevnitř vidět. Ze stanice metra Ládví je centrum vzdáleno asi pět minut pěšky.

Rodinné a komunitní centrum Mumraj, Praha 

Toto centrum nabízí coworking, v jehož ceně má rodič nejen pronájem místa, ale i možnost půjčení notebooku či třeba šicího stroje. K dispozici je i tiskárna. Prostory prošly rekonstrukcí v lednu 2021 a v ceně je již započítáno hlídání dětí, bez ohledu na jejich počet. V nabídce jsou i výhodné permanentky. Z konečné stanice metra B Černý Most je to do Mumraje autobusem asi 3 minuty jízdy.

Městečko Řevnice

Těsně za Prahou se nachází coworkingový prostor Meandr Řevnice. A hned vedle něj je Městečko Řevnice – kavárna s dětskou hernou pro děti od jednoho roku až do šesti let. Kromě pravidelných kroužků zde pořádají i další aktivity, akce a workshopy. Za půl hodiny zaplatíte za dítě 40 Kč, celý den pak vyjde na 300 Kč za dítě.

Pastelka, Brno

Čtyři pracovní místa ve vybavené sdílené kanceláři mohou využít i maminky v Brně. V městské části Líšeň je maminkám k dispozici vysokorychlostní internet a nerušený klid. O hlídání dětí se ve středu postarají o dvě poschodí výše v rodinném centru Pastelka od 8:00 do 12:00. Cena za čtyřhodinový blok je 200 Kč. V pátek v tentýž čas je možné využít hlídání dětí Pasteláček.

Autor: Radek Preis, foto: FB Městečko Řevnice, Rodinné a komunitní centrum Mumraj,