3. dubna 2022

Sedm nejlepších coworkingových prostor v Londýně

Sedm nejlepších coworkingových prostor v Londýně

I přes Brexit zůstává Londýn gigantem mezi světovými městy na poli byznysu. Ačkoliv v důsledku pandemie ulice hlavního města Velké Británie utichly, řada přizpůsobivých společností přesto našla možnosti, jak se dá i v těchto náročných podmínkách prosperovat.

Londýn po odchodu Velké Británie z EU vyvádí zemi z ekonomicky bouřlivého období. Pomáhá mu k tomu mimo jiné i pružnější přístup k pracovnímu prostředí. Velké mezinárodní společnosti s pobočkou v Londýně potřebují profesionální coworkingové prostory, které mohou rychle rozšířit nebo upravit podle svých potřeb, a freelanceři a startupy v Londýně na druhou stranu vyžadují prostory mimo domov, v němž mohou rozvíjet své podnikání. Řešení pro obě strany se jmenuje coworkingy neboli sdílená pracoviště

Historické město na Temži má v tomto ohledu co nabídnout, pojďme se tedy podívat na sedm oblíbených sdílených pracovišť v Londýně. Cena za využití coworkingového místa začíná na 45 librách za den.

120 Moorgate

Tento oblíbený coworkingový prostor přitahuje největší a nejrychleji rostoucí hráče z londýnského technologického a finančního sektoru. Sdílená kancelář 120 Moorgate se skládá ze sedmi pater soukromých kanceláří, salonků a prostorných konferenčních místností. Dostupná je zde úschovna kol, sprchy a vítáni jsou zde i psi. Hned za rohem se navíc nachází jeden z největších evropských kampusů společnosti Amazon.

Hewett

Kancelářský prostor mezi čtvrtí Shoreditch a centrem se nachází přímo na prahu pulzujícího východního Londýna a přitahuje kreativní agentury, startupy i zavedené firmy všech velikostí. Oblast je navíc proslulá svými historickými uličkami, bary, hudebními podniky a nočním životem, navíc je i dobře dopravně dostupná. Uvnitř centra Hewett najdete elegantní a čistý interiér inspirovaný průmyslovým dědictvím oblasti.

3 Waterhouse Square

3 Waterhouse Square je ideálním pracovním místem pro ty, kteří chtějí mít na vizitkách prestižní adresu. Po průchodu ohromujícím gotickým obloukem se ocitnete v krásném cihlovém dvoře. Výhled z okna i interiéry jsou promyšleně navrženy tak, aby vybízely ke kreativitě. Díky dostatku zasedacích místností, moderním kancelářím a památkově chráněným místnostem je tato budova jedním z nejinspirativnějších míst v Londýně.

Aldwych House

Jen pár minut chůze od Temže se nachází sdílený kancelářský prostor v historickém domě Aldwych House, který přitahuje nezávislé pracovníky i zavedené firmy z technologického, finančního či módního odvětví. West End je navíc na dosah ruky a City je vzdáleno jen jednu zastávku metrem. Čtyři podlaží završuje úžasná střešní terasa, samozřejmostí jsou také sprchy a úschovna kol.

30 Stamford St

V ulici Stamford Street leží zbrusu nový coworkingový prostor, který má ideální polohu mezi nově zrekonstruovanou čtvrtí Blackfriars a moderním uměleckým centrem Southbank Centre. Dojíždění zde je navíc snadné díky stanici Waterloo vzdálené jen pět minut chůze. Design sdíleného prostoru vzdává poctu původní architektuře budovy ze 70. let minulého století, doplňují jej i venkovní zahrada a wellness místnost pro meditaci.

Kings place

Báječný výhled na město je k dispozici ze střechy coworkingového prostoru nedaleko nádraží King's Cross. Prosklená budova je už ve vstupní hale plná přirozeného venkovního světla. Kromě superrychlé Wi-Fi a zasedacích místností s audiovizuálním vybavením je pro každého dostupný i kávovar.

5 Merchant Square

V rušném západním Londýně působí sdílené kancelářské prostory na náměstí Merchant Square jako oáza klidu a nabízejí tak spoustu míst k odpočinku s týmy a zábavě s potenciálními klienty. Na osmi podlažích je dostupné vše, co týmy a freelanceři potřebují k tomu, aby zůstali produktivní, a to i ve společnosti svých čtyřnohých mazlíčků. K odpočinku poslouží také wellness místnosti, síly mohou pracující nabrat i ve speciálních kabinkách pro zvýšení soustředění.

Autor: Radek Preis