5. ledna 2023

Sluchátka s aktivním potlačením hluku. Jak vám mohou pomoci v práci?

Sluchátka s aktivním potlačením hluku. Jak vám mohou pomoci v práci?

Pokud pracujete v open space kanceláři nebo kdekoliv, kde není úplné ticho, určitě víte, jaký má hluk negativní vliv na naši produktivitu, náladu, a dokonce i zdraví. Naštěstí existují způsoby, kterými se můžeme od okolních ruchů izolovat a poslouchat jen to, co opravdu chceme. Pomůže nám v tom technologie aktivního potlačení hluku.

Ať už si chceme vychutnávat svou oblíbenou hudbu nebo jen v klidu pracovat, okolní hluk nám tyto činnosti ztěžuje. Podle studie společnosti British Gypsum z roku 2015 přitom snížení zvuku na pracovišti dokáže povzbudit soustředění o 30 % a snížit úroveň stresu až o 50 %.

Sluchátka s technologií aktivního potlačení hluku (ANC) představují záchranu, díky které všechno okolo přestane existovat. Uslyšíte pouze to, co je ve sluchátkách – bez jakéhokoliv rámusu. Jak je to možné?

Jak funguje aktivní potlačení hluku?

Sluchátka s ANC fungují díky našim úžasným znalostem fyziky. Mají v sobě totiž zabudované miniaturní mikrofony, které poslouchají okolní hluk. Sluchátka pak rozeznají jeho zvukovou vlnu a následně vytvoří takový zvuk, jehož vlna je přesně opačná. Takové zvuky se totiž vzájemně vyrušují. Takže když pak sluchátka uměle vytvořený zvuk pouští spolu s hudbou nebo jakýmkoliv jiným vstupem do vašich uší, uslyšíte jen a pouze vaši oblíbenou hudbu, konverzaci nebo cokoliv jiného, co si přejete, bez jakéhokoliv jiného hluku.

První pokusy o vytvoření takových sluchátek, která by dokázala s dokonalou přesností okolní zvuky tlumit, se konaly již ve 30. letech minulého století. První opravdu funkční a hojně užívané modely však začaly vznikat až v 70. letech. Krátce po vynalezení této technologie byla sluchátka s ANC dosti drahým zařízením určeným primárně pro piloty stíhaček. Díky nim totiž nebyli rušeni zvukem motorů a mohli v klidu komunikovat se základnou. 

Technologie však od té doby ušly pořádný kus cesty, a dnes jsou tak k dostání mnohem přesnější a hlavně levnější modely. Vlastně jich je tolik, že je pro obyčejného člověka velice obtížné se v nich vyznat. Abychom vám náročné hledání ušetřili, přinášíme vám přehled nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku, ze kterých si vybere každý – od nenáročných uživatelů po audiofily. 

Nejlepší sluchátka s aktivním potlačením hluku

Nejlepší levná sluchátka s ANC

https://www.datart.cz/lamax-noisecomfort-anc-nahlavni-sluchatka-s-funkci-potlaceni-hluku.html

LAMAX vyrábí nejen sluchátka a reproduktory, ale i další kvalitní audio vybavení. A sluchátka NoiseComfort ANC nejsou výjimkou. Jde o nejlevnější přijatelná sluchátka s aktivním potlačením hluku. Za cenu 1690 korun dostanete čistý zvuk a kvalitní izolaci od okolního světa. Oproti níže zmíněným modelům jde samozřejmě o znatelný rozdíl, vysoké tóny budou posazené trochu níže a basy budou více umocněné, ale ve své cenové kategorii nenajde NoiseComfort konkurenta. Na občasné pracovní využití naprosto postačí.

Sluchátka jsou bezdrátová s podporou Bluetooth 5.0, ale v případě potřeby (třeba v letadle) je lze k jakémukoliv zařízení připojit i kabelem obsaženém v balení. Na jedno nabití vydrží hrát neuvěřitelných 50 hodin a mají v sobě zabudovaný dostatečně kvalitní mikrofon, takže s nimi můžete bez obav i nerušeně volat. 

Kvalitní sluchátka s ANC za rozumnou cenu

https://www.datart.cz/Bezdratova-sluchatka-BOSE-QuietComfort-35-II-cerna.html

Byl to právě zakladatel společnosti Bose Amar Bose, kdo si v roce 1978 při letu z Curychu do Bostonu uvědomil, jak stresující je neslyšet hudbu ve sluchátkách kvůli okolnímu hluku. A byla to právě jeho společnost, která stála za prvními komerčně nabízenými sluchátky s ANC. Doteď si drží pozici jako přední prodejce této techniky. Sluchátka QuietComfort 35 II to jen potvrzují.

Tato sluchátka nabízejí opravdu pokročilou technologii aktivního potlačování hluku, díky které uslyšíte přesně jen to, co potřebujete. Vybrat si navíc můžete ze tří úrovní izolace, takže si intenzitu odhlučnění můžete přizpůsobit dle aktuální situace. 

Další nezpochybnitelnou výhodou je konstrukce sluchátek. Podle mnoha názorů jde o jedny z nejpohodlnějších sluchátek na trhu. Přitom jsou vyrobena z vysoce odolných materiálů, takže se občasného upadnutí či zmoknutí nemusíte příliš bát. 

Sluchátka QuietComfort 35 II nabízejí ale i mnoho dalšího. Jsou vybavena integrovaným mikrofonem a funkcí Google Assistant pro ovládání hlasem, takže můžete bez jakéhokoliv vytahování mobilu vytočit číslo nebo třeba spustit navigaci. Pro bezdrátové připojení můžete využít jak nejnovější Bluetooth, tak moderní a rychlejší NFC. Na jedno nabití sluchátka vydrží hrát 20 hodin, ale v případě potřeby i je můžete připojit pomocí 3,5mm kabelu.

Nejlepší sluchátka s ANC pro práci

https://www.datart.cz/sluchatka-apple-airpods-max-silver-mgyj3zm-a.html

Pokud sluchátka používáte opravdu často a s potlačením hluku to myslíte smrtelně vážně, pak je čas zvážit koupi těch nejlepších sluchátek s ANC, která dnes lze na trhu dostat. Seznamte se s prvními náhlavními sluchátky od Applu – AirPods Max

AirPods Max mají všechno – krásným designem začínaje a vlastním softwarem konče. Začněme u konstrukce. Sluchátka mají oválné náušníky z velmi příjemné speciální síťoviny, které skvěle padnou kolem celých uší. Maximální komfort pak zajišťují ještě teleskopická ramena a nízká hmotnost (necelých 0,4 kg), takže ani po celém pracovním dni nepoznáte, že máte něco na hlavě.

Tím opravdovým skvostem je ale technické vybavení AirPods Max. Pro zajištění opravdového aktivního odhlučnění jsou sluchátka vybavena 9 mikrofony, čipem Apple H1 a vlastním softwarem. Opět si můžete vybrat režim potlačení zvuku tak, abyste v případě potřeby mohli přepínat mezi částečným a úplným tlumením. Kromě ANC pak AirPods Max nabízejí ještě prostorový zvuk 7.1, takže si při poslechu hudby či filmu budete připadat jako v kině nebo na koncertě.

Sluchátka navíc dostanete ve stylovém balení, ve kterém na vás bude čekat zdarma ještě elegantní pouzdro na jejich přenášení. K bezdrátovému připojování používají funkci Bluetooth, ale v případě nutnosti je opět můžete propojit s jakýmkoliv zařízením kabelem. Na jedno nabití vám AirPods Max sice vydrží 20 hodin, ale rychlost nabíjení vše vykompenzuje. Za pouhých 5 minut se totiž dobijí na 1,5 hodiny poslechu. K dostání jsou v 5 různých barevných variantách.

Nejlepší sluchátka s ANC do uší

https://www.datart.cz/sony-true-wireless-wf-1000xm4-cerna-model-2021-wf1000xm4b-ce7.html

No a pokud vás žádný z výše zmíněných modelů nezaujal, protože preferujete raději sluchátka do uší, máme řešení i pro vás. Sluchátka Sony WF-1000XM4 budou skvělou volbou. Nabízejí naprosto špičkový zvuk, podporují Hi-Res audio a o naprostou izolaci od okolního hluku se stará integrovaný procesor V1. Zároveň v sobě mají zabudovaný kvalitní mikrofon, takže při hovorech nepotřebujete žádné další zařízení.

Konstrukce sluchátek zajišťuje perfektní komfort i dobrou odolnost splňující požadavky podle certifikátu IPX4 (odolnost proti prachu, potu a postříkání vodou). Samotná sluchátka vydrží na jedno nabití až 12 hodin a přenosná dobíjecí krabička poskytne dalších 24. Další skvělou výhodou je dotykové ovládání. Jednoduchým poklepáním na sluchátka tak můžete například přeskakovat nebo zastavovat skladby.

Bezdrátové propojení s ostatními zařízeními zajišťuje nejnovější Bluetooth s podporou kodeků AAC, LDAC a SBC. Sluchátka jsou k dostání ve dvou barevných variantách (černá a stříbrná) a jejich obal je plně tvořen z recyklovatelných materiálů. I za to si Sony určitě zaslouží palec nahoru.

Autor: Petr Hejčl