4. října 2022

V Olomouci vyroste nový kancelářský i bytový areál za 2,6 miliardy korun

V Olomouci vyroste nový kancelářský i bytový areál za 2,6 miliardy korun

Investiční skupina DRFG, která nedávno oslavila deset let existence, by chtěla do roku 2025 postavit poblíž olomouckého hlavního nádraží rozlehlý víceúčelový areál Complex City složený z bytů, maloobchodních prostor a kanceláří. Objekt by měl nabídnout 43 tisících m² soukromých bytů i komerčních prostorů.

Complex City by mělo vyrůst na nevyužívaném brownfieldu poblíž železniční trati. V současnosti se dokončují architektonické studie a výběrové řízení na stavební společnosti. Stavba bude probíhat v několika etapách s tím, že první by měla být zahájena již letos v říjnu, hotovo má být v roce 2025. Skupina přitom pozemky o celkové výměře 14 tisíc m² koupila teprve letos v březnu.

“Projekt má velký význam pro město Olomouc také proto, že nabídne moderní kancelářské prostory a bydlení s výbornou dopravní dostupností v léta opomíjené části města, kde se přirozeně napojí na stávající infrastrukturu, a bude tak mít plnohodnotnou občanskou vybavenost,“ říká Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate.

Hotový areál by se měl skládat z několika budov nabízejících zhruba 450 bytů, kancelářské prostory a 12 tisíc m² obchodních ploch, jejichž celková tržní hodnota má odpovídat 2,6 miliardám Kč. Prostor mezi budovami bude lemovat park plný zeleně a stromů. Celý projekt by měl pak splňovat ekologické a sociální standardy ESG.

Autor: Petr Hejčl