2. prosince 2022

Zeptali jsme se: Jiří Plátek z AV Media Systems o změnách pracovního trhu a technologiích, které mohou pomoci

Zeptali jsme se: Jiří Plátek z AV Media Systems o změnách pracovního trhu a technologiích, které mohou pomoci

Společnost AV Media Systems pravidelně pořádá zážitkové akce, při kterých zájemcům ukazuje, jak se v proměňujícím se světě nároků a trendů working space zorientovat, jak zaměstnancům poskytnout to, co skutečně potřebují, a tím významně zvýšit úspěšnost každé společnosti. Poslední akce pořádaná v sídle firmy v pražské Hostivaři se konala ve čtvrtek 24. listopadu a mimo jiné se řešilo, jak si udržet firemní kulturu i při home office, jak vést vysoce výkonné hybridní týmy nebo co by nemělo chybět při navrhování pracovních prostor pro hybridní účely. V krátkém rozhovoru s Kanceláře.cz komentoval Jiří Plátek, Workplace Design Specialista, trendy současného světa working space.

Pane Plátku, co by měl každý zaměstnavatel v přístupu ke svým pracovníkům v dnešní době zohledňovat? 

Svět se mění a s ním i způsoby práce, pracovní prostory, technologie a lidé. Pokud jde o práci a pracovní prostory, je potřeba zjistit, co lidé opravdu chtějí, a co ne. Ptejte se! Odpovědi se budou lišit v závislosti na práci každého člověka, ale když týmy odpoví na tyto otázky společně, vytvoříte zcela jistě správně navržené zážitkové pracovní prostředí, do kterého se budou lidé rádi vracet.

Jak by podle vás mělo vypadat ideální pracoviště?

Pracoviště by mělo být nejlepším místem pro práci. Práci bílých límečků lze dnes vykonávat kdekoli a kdykoli. Abychom přiměli lidi tyto prostory aktivně využívat, musíme hledat opravdové přínosy, které lidi vnitřně motivují, protože zde mohou zažít něco zcela jiného, možná dokonce úžasného, než například během práce z domu nebo na cestách.

Jak v dnešním trendu hybridního způsobu práce mohou pomoci technologie? 

Technologie mohou výrazným způsobem posílit lidský potenciál. Abychom správně definovali budoucnost práce, musíme pochopit, kde jsme byli, kde jsme teď, kde budeme zítra a jak se tam dostaneme. Jakmile tomuto spojení porozumíme, můžeme technologie využít k realizaci potřebných změn. Nejen z těchto důvodů pořádáme zážitkové inspirace, během kterých si mohou zákazníci sami na sobě vyzkoušet nejnovější komunikační technologie v různorodých pracovních prostorech a scénářích práce.

Přečtěte si reportáž ze zážitkové akce AV Media Systems.

Autor: Adéla Felklová