3. ledna 2024

TOP coworking Brno v r. 2024? Přinášíme velkého průvodce brněnskými sdílenými kancelářemi

TOP coworking Brno v r. 2024? Přinášíme velkého průvodce brněnskými sdílenými kancelářemi

Doporučení pro cestu hledání dokonalého pracovního prostoru v Brně začíná s námi! Přinášíme vám kompletní průvodce nejlepšími sdílenými kancelářemi Brna. V našem průvodci naleznete vše, co potřebujete vědět o každém coworkingu, abyste si mohli vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Kromě toho, že je Brno druhým největším městem České republiky, stále častěji si ho za své sídlo volí začínající IT firmy i velké mezinárodní korporace, které k sobě lákají talenty z celé České republiky. S tím se však pojí otázka, kam všechnu tu pracovní sílu usadit, a tak se i v Brně rychle rozšířil trend sdílených kanceláří neboli coworkingů.

Pojďte se s námi podívat, které coworkingy dnes v Brně najdete, co jaká místa nabízejí, a pokud zrovna nějaké místo pro práci nebo zázemí pro svou firmu v Brně hledáte, snad si mezi nimi najdete i svého favorita.

Coworkingy v Brně v roce 2024

Přestože Brno v počtu coworkingů za Prahou stále významně zaostává, i zde vzniká stále více sdílených kanceláří, které se předhánějí o to, kdo svým klientům nabídne lepší pracovní podmínky. A naštěstí jde i přes malý počet lokalit o rozmanitou coworkingovou scénu, takže si zde vybere každý.

Najdete tu pobočky globálních hráčů na poli sdílených kanceláří, coworkingy plné komunitních akcí, podnikatelské akcelerátory i malé komorní projekty ideální pro navázání blízkých pracovních i přátelských vztahů.

Top coworking Brno

Univerzální odpověď na to, který coworking v Brně je ten nejlepší, neexistuje. Každému z nás totiž při práci vyhovuje něco jiného. Proto jsme si pro vás připravili podrobného průvodce jednotlivými brněnskými coworkingy, v němž jsme jednotlivá místa pořádně rozpitvali, abyste si mohli vybrat to, který vám bude pro práci vyhovovat nejvíce.

Impact Hub

Impact Hub je víc než jen coworking. Je to globální síť akcelerátorů, sdílených kanceláří a neziskových organizací zabývajících se podporou vznikajících projektů. V Praze ho najdete hned na dvou lokalitách. V Brně zatím pouze na jedné. To ale vůbec nevadí. Jde totiž o největší pobočku Impact Hubu v celé Evropě.

Impact Hub (Cyrilská 7, Brno-střed)

Brněnský Impact Hub nacházející se v bývalých industriálních prostorech poblíž Galerie Vaňkovka se rozkládá na ploše 3450 m2, nabízí 7 zasedacích či konferenčních místností až pro 150 osob a 2 terasy pro práci i odpočinek. A kromě pracovních prostorů vhodných pro jednotlivce i větší firmy tu na vás čeká nespočet komunitních akcí či akceleračních programů.

Impact Hub si zakládá na udržitelném a moderním přístupu. Původní kovová konstrukce je tak doplněná o dřevo a protkaná zelení. Velký open space pak nabízí jak houpací sítě či sedací vaky, tak formální prostory pro práci nebo schůzky. Impact Hub navíc kromě jednodenního či neomezeného měsíčního členství nabízí také hodinové tarify, takže si vybere každý.

 • Den na zkoušku zdarma

 • Denní členství: 400 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (hot desk): 3590 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (vlastní stůl): 4390 Kč

Regus

Společnost Regus má své pobočky na více než 3000 lokalitách, což z ní dělá suverénně největšího provozovatele coworkingových prostorů na celém světě. Chybět tak nemůže ani v Brně.

Spielberk office centre (Holandská 2/4, Brno-střed)

Coworking Regusu najdete v areálu Spielberk Office Centre téměř v centru Brna. Podobně jako ostatní pobočky Regusu je i ta brněnská zařízena v moderním minimalistickém stylu s důrazem na jednoduchost a eleganci, takže jde o místo, kam se nemusíte stydět pozvat na schůzku jakékoliv důležité hosty.

K dispozici tu jsou relaxační zóny, business lounge, celkem 50 soukromých kanceláří, 3 zasedací místnosti a 13 stolů v coworkingovém prostoru, tudíž jde o pracovní místo vhodné spíše pro jednotlivce či malé firmy. Výhodou členství je, že získáte možnost přístupu i do všech ostatních poboček Regusu, takže i když někam vyjedete, nemusíte se o místo pro práci bát.

 • Pronájem zasedací místnosti: Od 290 Kč / hodinu

 • Měsíční členství (hot desk): Od 4590 Kč

 • Měsíční členství (vlastní stůl): Individuální nabídka

Clubco

Coworking Clubco najdete přímo v centru Brna v business parku Vlněna, kde mimo jiné sídlí celá řada úspěšných firem, jako je například Avast, Infosys či Oracle. V areálu však kromě kancelářských prostor najdete také upravený park s lavičkami, sportovní hřiště nebo parkovací místa s nabíječkou pro elektromobily. A co nabízí samotné Clubco?

Clubco (Vlněna 5, Brno-střed)

Součástí Clubca nejsou pouze coworkingová místa, ale i soukromé kanceláře, zasedací místnosti až pro 26 lidí, eventové prostory, samoobslužné kuchyňky, knihovna, sprchy, terasa, kavárna nebo zahrádka, jejíž plody si můžete kdykoliv volně nasbírat a zdarma si je vychutnat.

Clubco si zakládá na kvalitní technické infrastruktuře - od rychlého internetu přes vlastní mobilní aplikaci, pomocí které si odemknete dveře nebo zarezervujete zasedací místnost, po kvalitní vybavení pro videohovory. A kromě běžných tarifů Clubco nabízí přístup i na jedinou hodinu.

 • Denní členství: 600 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (hot desk): od 5900 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (vlastní stůl): od 6520 Kč

Brain Farm

Brain Farm se od ostatních coworkingů v našem seznamu dost odlišuje. Jde o komorní projekt pro cca 15 lidí a jak vyplývá z webu Brain Farm, členové si zde zakládají hlavně na dobré atmosféře. Kolegové tu sdílejí své pracovní zkušenosti, chodí spolu na pivo a společně se účastní vzdělávacích akcí.

Brain Farm (Jezuitská 1, Brno-střed)

Coworking Brain Farm je malý prostor nacházející se kousek vedle Moravského náměstí. Jde o variantu pro freelancery a digitální nomády, kteří hledají nejen cenově dostupné zázemí pro práci, ale rádi by navázali blízké kontakty s dalšími inspirativními lidmi.

V Brain Farm najdete kromě malého open space se stoly a gaučem také volací místnost, laserovou tiskárnu nebo výbornou kávu z pražírny Doubleshot. Členové zároveň mohou zdarma využít prostor Expediční Klubovny s lezeckou stěnou a účastnit se vzdělávacích akcí o patro níže.

 • 3 dny na zkoušku zdarma

 • Denní členství: 150 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (hot desk): 2000 Kč

 • Měsíční členství 24/7 (vlastní stůl): 3000 Kč

COWO

COWO patří mezi menší coworkingová centra. Přesto tu ale najdete kromě jednotlivých pracovních míst také zasedací místnosti a školící prostory. A velkou výhodou je, že nabízí široký výběr tarifů pro přístup na určité počty dní, které si můžete vybrat kdykoliv.

COWO Brno (Moravské nám. 4, Brno-střed)

Brněnský coworking COWO najdete přímo na Moravském náměstí nad univerzitním kinem Scala s výhledem na sochu Jošta na koni. Uvnitř najdete několik stolů pro klidnou práci a k dispozici vám jsou také vybavené zasedací místnosti až pro 8 lidí a s možností občerstvení i školící prostory pro semináře či workshopy s kapacitou 20 osob.

Výhodou COWO je, že namísto běžného časového předplatného nabízejí tarify na určitý počet dní, které můžete vybrat kdykoliv během jednoho roku, takže platíte jen za ty dny, kdy do kanceláře opravdu dorazíte. A navíc jde o ideální volbu pro studenty. Držitelé ISIC tu totiž mají u vybraných tarifů nárok na slevu.

 • 1 den na zkoušku zdarma
 • Přístup 24/7: Od tarifu 30 a výše
 • Denní členství (vlastní stůl): 400 Kč
 • Tarif 30 - 30 dnů přístupu (vlastní stůl): 3500 Kč

Jak vybrat ten správný coworking?

Při výběru sdílených kanceláří pro sebe nebo svou firmu byste měli vzít v potaz několik faktorů. Mezi ty patří například lokalita - to, jak daleko se daný coworking nachází od vašeho bydliště, případně, co najdete v jeho okolí. Důležitý je samozřejmě také interiér i vybavení, a to nejen samotného coworkingu, ale třeba i celé budovy, kde se pobočka nachází.

Myslete také na prostorovou náročnost. Pokud hledáte zázemí pro celý tým, určitě bude lepší zvolit některý z větších coworkingů typu Impact Hub, Regus či Clubco. Pokud jste však freelancer a třeba byste rádi navázali nové kontakty, může být ideálním řešením i něco menšího jako třeba COWO či BrainFarm. Rozhodujícím faktorem může být samozřejmě také nabídka tarifů či cena členství.

Doufáme, že jste si mezi našimi tipy našli třeba i vy své nové pracovní zázemí a budete s ním spokojení. Tak ať vám jde práce od ruky.

 

Autor: Petr Hejčl a tým kanceláří.cz