14. dubna 2022

Nejlepší e-mailoví klienti, se kterými budete mít ve své poště vždy pořádek

Nejlepší e-mailoví klienti, se kterými budete mít ve své poště vždy pořádek

Máte ve svých věcech rádi pořádek? Mít všechno hezky srovnané vám ušetří spoustu času. Kdykoliv totiž něco potřebujete, víte přesně kam sáhnout. A hezky srovnané věci navíc prostě vypadají hezky. Správnou organizaci by neměla postrádat ani vaše e-mailová schránka. Proto vám přinášíme seznam nejoblíbenějších e-mailových klientů, které vám k udržení pořádku ve vaší poště pomůžou.

Přestože dnes existuje opravdu velké množství různých aplikací k posílání zpráv, většina zaměstnavatelů i zaměstnanců stále používá jako centrum veškeré komunikace starý dobrý e-mail. Jeho význam v době pandemie znovu narůstá a pokud se i vám plní schránka čím dál rychleji, je potřeba si ve veškeré poště udělat pořádek. A v tom hraje dobrý výběr e-mailového klienta důležitou roli. Navíc je důležité, aby program, jehož prostřednictvím e-maily otevíráte a posíláte, byl kvalitně zabezpečený. 

Výhody mailových klientů

E-mailoví klienti neboli jednoduše programy pro přijímání a odesílání e-mailů mají oproti webovým klientům (např. Gmail, Tiscali, Seznam atd.) několik výhod. U webových musíte být pro prohlížení své pošty připojení k internetu a navíc se vždy můžete přihlašovat pouze na účet daného serveru. 

E-mailoví klienti však veškerou poštu stahují do vašeho počítače, takže si můžete své (samozřejmě pouze již dříve stáhnuté) zprávy prohlížet i offline. Další výhodou je, že pokud máte několik e-mailových adres od různých poskytovatelů, můžete je ve staženém klientovi spravovat všechny na jednom místě. A většina programů nabízí ještě spoustu dalších užitečných funkcí.

Nejlepší e-mailoví klienti

Pokud chcete mít svou poštu na jednom místě a navíc ji mít po ruce i bez připojení k internetu, je volba toho správného e-mailového klienta klíčová. Pojďme se tedy detailně podívat na tři opravdu kvalitní programy, které v této kategorii naleznete.

eM Client

Program eM Client je poslední dobou čím dál tím oblíbenější. Není se čemu divit. V jedné aplikaci totiž kombinuje nespočet funkcí. Podporuje přihlášení do e-mailů od většiny velkých poskytovatelů e-mailu, nabízí možnost zálohy pošty, vysoce bezpečné šifrování PGP, nastavení automatických odpovědí a mnoho dalšího. 

Uživatelské rozhraní je velmi příjemné i přehledné a kromě samotného e-mailu nabízí eM Client i kalendář nebo chatovací aplikaci, kterou můžete používat pro chatování skrz Google chat nebo Jabber. Zapomenout nemůžeme ani na skvělou zákaznickou podporu. S tím vším je spojená jediná nevýhoda tohoto klienta, totiž že verze zdarma podporuje přihlášení pouze dvou účtů a jen část z výše zmíněných funkcí. Plná verze stojí 899 Kč, ale není časově omezená, takže za tuto cenu můžete používat eM Client do konce života.

Microsoft Outlook

Outlook je mezi e-mailovými klienty taková klasika. V současnosti je jeho asi největší výhodou jednoduchá integrace s ostatním aplikacemi od Microsoftu a přehledné uživatelské rozhraní. Nabízí velmi solidní editor zpráv, můžete jeho prostřednictvím používat i sdílený Outlook kalendář (skvělý třeba pro plánování schůzek) a kromě počítačů je dostupný i pro mobilní zařízení. Outlook je se všemi svými funkcemi součástí základního balíčku Microsoft 365. 

Inky

Nakonec tu máme jednu záležitost pro fajnšmekry. Inky je e-mailový klient, který je speciálně navržen tak, aby blokoval co největší množství phishingových útoků (podvodných mailů). Ty dokáže poměrně dobře rozeznat a následně je zařadit do nevyžádané pošty či blokovat odkazy v nich obsažené. To vám může ušetřit spoustu strachu o svou bezpečnost. 

Phishingové e-maily totiž přistávají v našich e-mailových schránkách čím dál častěji a i s dobrým povědomím o těchto taktikách se může stát jejich obětí kdokoliv. V nabídce ostatních funkcí však bohužel Inky oproti výše zmíněným konkurentům trochu pokulhává. Služba se platí měsíčně podle počtu e-mailových schránek.

 

Autor: Petr Hejčl