25. ledna 2022

Nově vzniklá příručka společnosti CAPEXUS představí aktuální trendy pracovního prostředí

Nově vzniklá příručka společnosti CAPEXUS představí aktuální trendy pracovního prostředí

Poslední dva roky spjaté s koronavirovou pandemií s sebou přinesly velké změny v oblasti pracovního prostředí a všichni jsme si museli postupně zvyknout na „nový normál“. Společnost CAPEXUS přišla v novém roce se speciální publikací, která představuje souhrn znalostí, postřehů z praxe a nadcházejících trendů, které lze v roce 2022 očekávat. Můžete se těšit na souhrnné informace o aktuálním vývoji v oblasti workspace od klíčových partnerů projektu, které čtenářům Kanceláří.cz krátce představil marketingový ředitel Radim Petlach.

Vydání příručky není úplnou novinkou. Kdy jste s vydáváním začali?

S vydáváním příručky jsme začali před rokem. První díl neměl ani fyzickou podobu, jednalo se spíše o kratší souhrn základních trendů. S jejím vydáním jsme neměli přehnaná očekávání, ale její výsledek nás mile překvapil. Od spoustu čtenářů se nám dostalo pozitivních reakcí a několik citací z příručky se dokonce objevilo v médiích.

V souvislosti s tímto úspěchem jsme si řekli, že bychom s vydáváním příručky chtěli pokračovat. Nechtěli jsme ale zůstat u stejné podoby, a proto jsme se rozhodli změnit formát a oslovit více partnerů, abychom mohli trendy popsat ze všech úhlů. Našim cílem je nabídnout brožuru, díky které čtenář získá širší pohled na pracovní prostředí a s ním související trendy.

Můžeme sledovat, že vhodné pracovní prostředí není jen o designu. Na jaké další oblasti se příručka v rámci spolupráce s partnery zaměřuje?

Pět základních trendů, kterým se příručka věnuje jsou flexibilita, hybridní spolupráce, moderní technologie, důraz na udržitelnost, wellbeing a zdraví zaměstnanců.

Představíte některé partnery, kteří se na příručce podílejí? Jak jste při jejich výběru postupovali?

Našimi partnery jsou Blocks | smart lockers, SilentLab, VERTI CZ, Artist's Hero, AV MEDIA, a.s., CIRA Advisory s.r.o., crea-tura, Digiskills, FLEXJOBS CZ, Flower ServiceFpohybu, LASVIT, Saint-Gobain Ecophon CZ & SK, SocioRating Institute, Spaceflow a Spaces. offices | co-working | meeting rooms. Mediálním partnerem jsou Kancelare.cz.

Oslovovali jsme především firmy, se kterými se často potkáváme na projektech a známe jejich kvalitu. Dále jsme oslovovali partnery, kteří podle nás mají k danému tématu co říct.

Protože jste se při vytváření příručky setkali s několika odborníky přes kancelářské prostředí, jaké hlavní trendy jste díky tomu vysledovali a které můžeme letos očekávat?

Vysledovali jsme především větší využívání technologií, než tomu bylo dříve. Technologie jdou neustále dopředu, nabízí nová řešení přicházející i na pracoviště. Ať už se jedná o chytré skřínky nebo různé senzory a ukazatele, které měří například vlhkost vzduchu apod. Dalšími trendy jsou udržitelnost, snižování množství škodlivých látek v ovzduší nebo důraz na zdraví lidí na pracovišti.

Současně pro vás připravujeme také video rozhovor, ve kterém vám blíže představíme kancelářské trendy pro rok 2022 a partnery projektu, kteří se na příručce společnosti CAPEXUS podíleli.

Autor: Eliška Koňařová