7. prosince 2022

Scott.Weber přebírá Rustonku. Dvanácté centrum nabídne coworking, private office i střešní terasu

Scott.Weber přebírá Rustonku. Dvanácté centrum nabídne coworking, private office i střešní terasu

Scott.Weber Workspace, největší český poskytovatel flexibilních kanceláří, převzal od mezinárodní konkurence prostory ve známém kancelářském komplexu Rustonka v pražském Karlíně. Jde už o dvanácté centrum, které Scott.Weber otevírá. Celkově nyní kancelářský gigant provozuje plochu o rozloze 34 694 m², což představuje 33 % z celkového trhu flexibilních kancelářských prostor.

Prostory v komplexu Rustonka převzal Scott.Weber po své konkurenci – společnosti New Work. Ta v Rustonce skončila z ekonomických důvodů. Scott.Weber se zároveň domluvil s nadnárodní korporací Citrix na převzetí také jejich kanceláří. Spojením prostor vznikne unikátní koncept, jenž má dvě patra o ploše 4 297 m². Ten nabídne flexibilní pronájem kanceláří, eventových prostor i individuálních pracovních míst. Upgradem prostor na úroveň prémiových standardů chce Scott.Weber aktivovat potenciál lokality, který podle společnosti dosud zůstával nevyužitý.

Poptávka po flexibilních kancelářích rok od roku roste. My sami jsme zaznamenali meziroční nárůst o více než 200 %. Postpandemická doba rozvoj urychlila a naše predikce je, že flexi kanceláře budou v budoucnu řešením pro stále více firem, velkých, středně velkých, ale i malých začínajících. Expandovat chceme proto nejen v Praze, ale postupně i v dalších regionech České republiky. Naší ambicí je v příštích dvou letech vyrůst o 50 %,“ říká Adam Zvada, majitel společnosti Scott.Weber, a dodává: „Aktuální krize jen potvrzuje trend, který pomalu, ale jistě sílí, a to, že zaměstnavatelé se už nechtějí upisovat na roky pronajímatelům tradičních kancelářských prostor a přitom zajišťovat rostoucí nároky zaměstnanců na pracovní prostředí.

Třetí centrum v Karlíně

Rustonka není jediným centrem, které má Scott.Weber v Karlíně pod svými křídly. Dalšími centry jsou Praga Studios a Praga Office Garden. Celková plocha jejich center provozovaných v Karlíně se tak rozrostla na 9 975 m². V této lokalitě Scott.Weber nabízí 1 300 pracovních míst.

Karlínská Rustonka nabídne coworking, private office a office suite pro menší a střední firmy i private floors pro větší firmy požadující vlastní vstup, branding i řešení prostor na klíč. Součástí je designová lounge, eventové prostory, posilovna, PS4 herna, focus rooms pro nerušenou práci i team rooms pro brainstorming. Atraktivním bonusem je střešní terasa pro eventy s výhledem na Karlín.

Klienti Rustonky se stávají součástí profesní komunity Scott.Weber, která zahrnuje již téměř 4 000 klientů. Propojit se mohou přes komunitní aplikaci Member Portal, kde si rezervují zasedací místnosti nebo parkování ve všech centrech, sledují kalendář plánovaných akcí a komunikují mezi sebou. Chystáme také aplikaci pro samotné klienty k rezervaci míst pro jejich zaměstnance v tzv. rotační kanceláři,” vysvětluje Adam Zvada.

Adam Zvada, CEO Scott.Weber Workspace

Velkou výhodou Rustonky je dostatek parkovacích míst a zároveň docházková vzdálenost nejen na metro, ale i k cyklostezce u řeky. Piazzetta Rustonky je navíc ozvláštněna unikátním uměleckým dílem sochaře Jiřího Příhody s názvem „Vista Mars“. Monumentální otočný sochařský objekt o výšce 7,3 a průměru 12,2 metrů symbolizuje obytný model pro život na planetě Mars.   

Variabilita prostor nového centra přináší pracovní prostředí šité na míru společnostem všech velikostí i jednotlivcům, kteří touží po inspirativním coworkingu. Větší firmy ocení vlastní vchod, branding a soukromí. Prémiové společné prostory jsou pak místem pro networking i nezapomenutelné eventy,” dodává Martin Holý, COO společnosti Scott.Weber.

Kancelářské centrum Rustonka doplňuje řadu jedenácti Scott.Weber center v Praze. Mezi další připravovaná centra se řadí Port 7 v Holešovicích a The Park na Chodově, jež budou obě otevřena v průběhu prvního pololetí příštího roku.