31. ledna 2023

Zdravé místo pro práci: v Praze otevřela kavárna s unikátním konceptem

Zdravé místo pro práci: v Praze otevřela kavárna s unikátním konceptem

V Praze nedaleko Václavského náměstí otevřela kavárna Healthy Longevity Café s naprosto unikátním konceptem. Zatímco v přízemí si můžete vybrat z nabídky zdravých jídel a nápojů plných vitamínů a minerálů, v patře vám tým lékařů změří biologický věk, krevní profil nebo třeba úroveň stresu. Prostor je světlý, tichý a plný rostlin, což z kavárny dělá oázu pro práci.

Ráno dorazíte do kavárny, posadíte se na své oblíbené místo zalité světlem a obklopené rostlinami a otevřete notebook. Dáte si smoothie, které podporuje soustředění. Jakmile se po chvíli práce začnete cítit unavení, obsluha vám přinese espresso s ghee, MCT olejem, skořicí a houbou chaga, která patří mezi antioxidanty, uklidňuje, dodává energii a odbourává stres.

Takhle nějak může vypadat vaše běžné ráno v Healthy Longevity Café. Prostředí je zaměřené na zdravý životní styl a vybavené přírodními materiály a cirkadiánním osvětlením. Kavárna podává speciální filtrovanou vodu a nabídku jídel a nápojů, která vychází z nejnovějších poznatků a studií o zdraví a dlouhověkosti.

 

V kavárně si dáte jídla jako buddha bowl s tempehem nebo cuketové špagety

Menu je sestavené ze zdravých jídel a nápojů, které mají za cíl zlepšit konkrétní oblasti vašeho zdraví. Můžete si vybrat z pokrmů určených pro lepší soustředění, doplnění energie, zvýšení imunity, snížení stresu nebo třeba hubnutí. Na talíři najdete suroviny jako tempeh a kimchi.

Světlé a klidné místo pro práci

Prostor kavárny je světlý a vzdušný. Stoly jsou obklopené desítkami živých rostlin a poskytují ideální příležitost k tomu, abyste si během zdravého a výtečného jídla vyřídili e-maily. Zásuvky u stolů jsou samozřejmostí. Aby byla práce ještě pohodlnější, vyvinula kavárna vlastní aplikaci, skrz kterou si můžete objednat. Obsluha vám tak jídlo a pití přinese, aniž byste museli vstávat od stolu.

Firemní akce s kapacitou 120 osob

Prostor kavárny si můžete pronajmout pro přednášky nebo firemní akce, od menších eventů na téma zdraví po velké akce s programem až pro 120 osob. Healthy Longevity Café nabízí kompletní produkci, včetně profesionálního ozvučení a videotechniky. Na akci si můžete objednat občerstvení postavené na bázi zdravého životního stylu a krátkou přednášku nutričních specialistů. Účastníci akce také mohou využít diagnostickou místnost, která se nachází v patře kavárny.

Nechte si změřit biologický věk a udělat testy DNA

Kromě vynikajících jídel nabízí kavárna také zdravotní vyšetření, která probíhají ve speciální diagnostické místnosti. Ta se nachází ve druhém patře kavárny, kde najdete dva nutriční specialisty. Ti tu spolu s lékařem zanalyzují nejrůznější parametry vašeho zdraví, které dalece překračují rozsah běžných vyšetření. V rámci diagnostických balíčků vám změří:

  • biologický věk
  • genetický a krevní profil
  • úroveň stresu
  • elasticitu a stáří kůže
  • zdraví kardiovaskulárního systému
  • stárnutí plic a jejich kapacitu
  • složení těla včetně procenta tělesného tuku, vody a svalů

A řadu dalšího.

Aplikace umí víc než jen objednávat jídlo

Poté, co s vámi odborníci proberou výsledky testů a doporučení, která z nich vychází, můžete v aplikaci kavárny začít svou cestu za lepším zdravím. Healthy Longevity Café například nabízí doplňky stravy. Ty v aplikaci najdete v osmi různých balíčcích zaměřených na konkrétní oblasti, od doplnění nejdůležitějších živin přes podporu mentálních funkcí po celkové zlepšení zdraví.

Kde Healthy Longevity Café najdete?

Zdravá kavárna sídlí na adrese Opletalova 28, Praha – Nové Město, přímo mezi Václavským náměstím a Hlavním nádražím. Zavítat můžete kdykoli v otevírací době od 8 do 18 ve všední dny.