22. května 2022

Boom dnes zažívají hlavně chytré hodinky, říká marketingová ředitelka DATARTU Lenka Mastešová

Boom dnes zažívají hlavně chytré hodinky, říká marketingová ředitelka DATARTU Lenka Mastešová

Každý rok dochází k technologickému pokroku, díky kterému jsou kanceláře bezpečnější, efektivnější a produktivnější. Znalost nadcházejících trendů v kancelářské elektronice vám nejen umožní držet krok s konkurencí, ale i úspěšně podnikat či být produktivnější. Vyzpovídali jsme Lenku Mastešovou, marketingovou ředitelku společnosti DATART, která nám prozradila, jaké aktuální trendy ovládají svět technologií.

Během pandemie se kanceláře a pracoviště obecně do značné míry virtualizovala. To se podle Lenky Mastešové výrazně projevilo na prodeji veškerého kancelářského vybavení. ,,Zvýšený prodej jsme zaregistrovali především u notebooků, kamer, mikrofonů, ale i bezdrátových myší a klávesnic. Více času stráveného doma podpořilo i prodej televizorů a herních konzolí.“ Vzhledem k výraznému přechodu zaměstnanců na home office se také projevil trend nakupování přenosné elektroniky, jako jsou notebooky, tablety či jejich kombinace.

Chytré hodinky

,,Co zažilo opravdu velký boom, jsou chytré hodinky, které se využívají jak pro práci, tak sport ve volném čase. Efektivně pomáhají lidem nezapomínat na pohyb i v pracovní době.“ Tato zařízení si začínají nalézat své místo i v e-commerce firmách nebo v logistických centrech. Chytré hodinky mohou nahradit přístupové karty, usnadnit komunikaci mezi zaměstnanci a managementem nebo dohlížet na bezpečnost na pracovišti. 

Mezi další současné trendy patří výrobky se SMART funkcemi, které nabízí vyšší komfort ovládání spotřebičů a jiných zařízení. ,,Produkty SMART najdeme už snad ve všech kategoriích od zubních kartáčků, přes velké domácí spotřebiče, osvětlení až po audiosystémy.“ Tyto produkty už dnes razantně ovlivňují naše životy a v dohledné době jich bude ještě výrazně přibývat. Zdá se, že konektivita bude brzy standardní funkcí.

Nejžhavější novinkou v elektronice jsou laser televize. ,,Tyto televizory k zobrazování využívají laserovou projekci na velmi krátkou vzdálenost. V podstatě se jedná o netradiční typ projektoru doplněný speciální promítací plochou.“ Laser televize mají do budoucna šanci předčít ty klasické, zejména v ploše promítací plochy. Obraz totiž může být na ploše širší více než tři metry.

Sluchátka tlumící okolní ruchy

Posloucháte při práci rádi hudbu nebo se potřebujete soustředit na důležitý telefonát? Možná byste uvítali sluchátka, která by co nejlépe tlumila okolní ruchy. Jaké jsou v současnosti ta nejoblíbenější? ,,Do kanceláří si získávají oblibu sluchátka Oblouková BT s kvalitním ANC (Active Noise Cancelling). Nejlépe samozřejmě tlumí hluk sluchátka z vyššího cenového segmentu, ať už prémiové modely SONY, BOSE nebo Bowers&Wilkins. Roli hraje i možnost připojení více zařízení jak pro poslech hudby, tak i odbavení telefonního hovoru z druhého zařízení.“

A jaké další příjemné benefity dnešní sluchátka nabízí? ,,Již dnes se umí sluchátka na základě polohy adaptovat na prostředí, ve kterém se uživatel pohybuje. Tomu přizpůsobují například úroveň ANC nebo ambientní zvuk pro snazší komunikace bez nutnosti sluchátka sundávat.“

Nabíjecí stanice pro práci odkudkoliv

S přechodem na home office se často pojí nedostatek klidu na práci, a proto lidé začali hledat jiné cesty. ,,Velkou oblibu si získala práce na neobvyklých místech, jako jsou malé zahradní domky či maringotky, kde není přívod elektrické energie.“ Vzestup proto zažívají přenosné nabíjecí stanice, které mohou lidem práci odkudkoliv ulehčit.

Televize ovládané gesty

Zajímavou novinkou ve světě televizí jsou letošní modely Sony, které mají možnost připojit tzv. Bravia Cam. ,,Tato kamera umožní základním TV Sony uskutečňovat videohovory přes Google Duo a vyšší modely s kognitivní inteligencí XR pak dokonce optimalizovat obraz a zvuk dle pozice diváka, dokonce je možné i ovládání gesty.“

Pokud vás některá z technologických novinek zaujala a rádi byste nějakou jako firma využili, Datart nabízí program pro podnikání. Je určen pro malé živnostníky i velké společnosti a po registraci umožňuje nakupovat elektro mnohem výhodněji. Datart navíc do budoucna plánuje online poradenství, kdy zákazník bude moci na dálku s elektro specialisty vybírat zboží, detailně si ho prohlédnout a následně koupit. 

 

Autor: Barbora Grygarová, Eliška Koňařová