3. července 2022

Už jste slyšeli o stolních senzorech do chytrých kanceláří?

Už jste slyšeli o stolních senzorech do chytrých kanceláří?

Kanceláře typu open office procházejí v posledních letech prudkou transformací. Mohou za to zejména nové přístupy a technologie. Stolní senzory jsou jednou z novinek. V tuzemsku zatím příliš rozšířené nejsou. Efektivním způsobem přitom dokáží šetřit čas a místo, tedy “suroviny”, jichž se nedostává skoro každému.

Stolní senzory můžete na své pracoviště implementovat v rámci tzv. chytrých kanceláří a pomoci tak efektivnějšímu využití konceptu hot desků, při němž jednotlivé stoly nebývají přiřazeny konkrétním zaměstnancům, ale každý si může zvolit takové místo, které se mu nejlépe hodí k aktuální práci. 

Co to jsou stolní senzory a k čemu jsou?

V chytrých kancelářích s hot desky jsou stolní senzory perfektním doplňkem k účinnému využití prostoru a úspoře času. Monitorují totiž aktuální stav každého místa. Senzory bývají většinou umístěny nenápadně, aby nerušily vzhled, a to zespodu pracovní desky Když si k němu kdokoliv sedne, senzor to zaregistruje. K čemu to vlastně slouží?

Jednou z vychytávek chytrých open space kanceláří jsou totiž aplikace poskytující plánek kanceláře zobrazující aktuální obsazenost jednotlivých míst. Senzory mohou do této aplikace v reálném čase zasílat informace o využití stolů, takže se mohou zaměstnanci podívat, která místa jsou zrovna dostupná. Díky tomu získají větší svobodu a flexibilitu.

Další výhodou stolních senzorů je, že zaznamenávají využití stolů i z dlouhodobého hlediska. Poskytnou vám tedy přesná data o tom, která místa jsou oblíbená, a která naopak nikoliv. Díky tomu můžete dělat rozhodnutí na základě kvalitních informací, redukovat zbytečné stoly, a naopak přizpůsobovat kancelář preferencím zaměstnanců. 

Autor: Petr Hejčl