23. června 2022

Zaujměte své zaměstnance firemními eventy

Zaujměte své zaměstnance firemními eventy

Firemní eventy jsou jedním z nejefektivnějších způsobů jak zaujmout své zaměstnance i své zákazníky. Důležitou roli hrají i v coworkingu. Proč? Pomáhají podpořit komunikaci mezi pracovníky, napomáhají budování komunity a dokonce mohou zlepšit image vaší společnosti. Jaké typy firemních eventů lze pořádat a co jsou vhodné lokality?

Dobré vztahy na pracovišti jsou klíčem k tomu, abyste se cítili v práci dobře a byli tak produktivnější a spokojenější. A to platí jak pro práci ve sdílených kancelářích, tak na klasickém pracovišti. Lidé však mají často tendenci se na pracovišti “schovávat” a svou pozornost soustředit pouze na své vlastní projekty. Proti této izolaci skvěle funguje organizace společných eventů. Účastí na nich lze omezit pocity osamocení, spojovat nováčky s ostatními členy a dokonce posílit vazby i s jinými firmami.

Zeptejte se zaměstnanců na jejich přání 

Tajemství pro vytvoření skvělé firemní akce spočívá především v ujasnění, pro koho by měl být event určen. Pokud jej pořádate pro své zaměstnance či členy coworkingu, popřemýšlejte o tom, jak by podle nich měl event vypadat a co by si zde přáli. 

Nejlepším způsobem, jak můžete tyto poznatky získat, je zeptat se jich například pomocí dotazníku. Nechejte pracovníky hlasovat pro jednu z nabízených variant. Získané poznatky použijte k vytvoření firemního eventu, o kterém víte, že vaše zaměstnance bude bavit a rádi se ho zúčastní.

Akce pro profesní rozvoj

Pro rozvoj zaměstnanců a zároveň podpoření jejich vztahů mohou skvěle posloužit workshopy. Ty mohou být zaměřeny na týmovou komunikaci, leadership, finance nebo marketing. Možností je opravdu mnoho. Workshopy jsou skvělou příležitostí, jak lze dostat na jedno místo lidi, kteří se chtějí vzdělávat a růst ve stejném oboru, a pro vás se tím nabízí možnost s nimi probírat své nápady, vyměňovat si navzájem zdroje a získávat rychlou zpětnou vazbu. Často je navíc možné vzdělávat se od největších špiček v oboru. 

Využijte prostory coworkingu 

Společné eventy jsou často benefitem pro členy coworkingových center. Ty nabízí pro své členy akce, jako jsou například společné snídaně, obědy, různé sportovní aktivity a networkingové akce. Pokud ale nejste členy a chtěli byste pouze využít jejich zajímavých prostor, můžete si je pronajmout.

WorkLounge nabízí několik inspirativních eventových prostorů, které můžete využít jak pro workshopy, tak i pro prezentace, degustace či firemní školení. K pronájmu nabízí i zázemí pro catering a jejich konferenční místnosti jsou vybaveny prezentační technikou a whiteboardem. V případě zájmu můžete využít i pomoc s propagací vaší akce mezi členy coworkingu.

Lepší tým pro lepší firmu

Hlavním účelem teambuildingu je vytvoření stabilního týmu pomocí silných vazeb a spojení. Vytváření těchto vazeb pomáhá firmám a organizacím lépe prosperovat. Mezi výhody teambuildingu patří zdokonalení komunikace, vylepšení plánovacích schopností, vyšší motivace zaměstnanců a jejich intenzivnější vzájemná spolupráce. Někteří zaměstnanci však mohou mít k teambuildingovým aktivitám negativní postoj. Proto je dobré přihlédnout k jejich preferencím, a pokud se nechtějí společných akcí zúčastnit, tak je do nich příliš nenutit.

Možností pro teambuildingové akce je nespočet. Můžete společně vyrazit na hory, k vodě nebo na sportovní hřiště. Trendem poslední doby jsou především zážitkové firemní akce, které zahrnují adrenalinovou zábavu spojenou s následnou relaxační činností. To však ale nemusí platit pro vaše zaměstnance. Ne všichni touží po dobrodružství a ne všichni jsou v dostatečně dobré kondici pro náročné aktivity.

Další formou teambuildingu může být uspořádání akce umocněné zážitkem ze zajímavého místa. Už jste se někdy zúčastnili společného večírku na hausbótu? Vaši zaměstnanci mohou také ocenit třeba společné grilování či dopolední brunch. A pokud si netroufáte uspořádat event samostatně, k dispozici existuje také několik agentur, které se na pořádání firemních akcí specializují.

Autor: Eliška Koňařová